Nowości  Niebo  Zjawiska  Sprzęt  Wiedza    
 


AstronomiaAmatorska.pl > "Astronomia. Praktyczny przewodnik na wakacje" od Agory

2016-06-21 "Astronomia. Praktyczny przewodnik na wakacje" od Agory

Do sprzedaży trafił przewodnik astronomiczny przygotowany przez redakcję "Gazety Wyborczej".

Pozycja "Astronomia. Praktyczny przewodnik na wakacje" ma pomóc czytelnikom bez specjalistycznego sprzętu i fachowej wiedzy w obserwacji letniego nieba. Podpowiada, jak zacząć patrzeć w niebo, co można na nim znaleźć latem oraz jak umiejętnie fotografować kosmos. Czytelnicy dowiedzą się, jak i kiedy śledzić roje meteorów, jakie są największe zagadki Układu Słonecznego, czy ludzkość znajdzie kiedy drugą Ziemię, jak działa grawitacja oraz czy jesteśmy sami we wszechświecie.

"W wakacje wszyscy jesteśmy astronomami. Rzadko w ciągu roku mamy warunki i okazję, by podnieść głowę i podziwiać urodę nocnego nieba. Teraz sprzyjają temu i wolny czas, i aura. A jeśli już patrzymy - warto, byśmy wiedzieli, co tak naprawdę możemy tam zobaczyć. Dlatego w ręce czytelników oddajemy nasz astronomiczny wakacyjny, bardzo praktyczny poradnik. Napisany przez popularyzatorów - ludzi, którzy zachwycają się nauką, którzy czerpią przyjemność z opowiadania o niej i robią to z pasją. Mamy nadzieję, że ich entuzjazm będzie zaraźliwy." - powiedziała Olga Woźniak, redaktor naczelna.

Wśród autorów artykułów do "Astronomii" znaleźli się m.in.:

  • Karol Wójcicki - popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, na co dzień związany z Centrum Nauki Kopernik
  • Wojciech Mikołuszko - popularyzator nauki, autor książek, w których odpowiada na pytania dzieci.
W wydaniu pojawiły się wywiady z: Michałem Żołnowskim, astrofotografem, współodkrywcą 100 nowych planetoid i współwłaścicielem obserwatorium Polonia w Chile, doktorem Jochenem Liskem z Europejskiego Obserwatorium Południowego oraz doktor Kelsi Singer z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis, która pracuje przy projekcie sondy New Horizons.

Wydanie "Astronomia. Praktyczny przewodnik na wakacje" pojawiło się w punktach sprzedaży prasy we wtorek, 21 czerwca 2016 roku i będzie dostępne na rynku przez kolejne trzy miesiące. Numer kosztuje 9,99 zł i zawiera 100 stron w formacie 203x285 mm.

Do tej pory redkacja "Gazeta Wyborcza" zaproponowała swoim czytelnikom zainteresowanym astronomią m.in. obrotową mapę nieba, kalendarz astronomiczny czy specjalne wydania tygodnika "Nauka dla każdego", poświęcone równonocy wiosennej i przesileniu letniemu.

AstronomiaAmatorska.pl na serwisach społecznościowych: